Aktuality

Finanční správa upozorňuje na důležitost podpisu v žádosti o vrácení přeplatku

Pracovníci Finanční správy evidují mnoho přiznání, ve kterých je uveden přeplatek, ale není vyplněna žádost o vrácení přeplatku. Nejčastěji se poplatníci zapomenou do všech příslušných políček formuláře podepsat a odevzdat jej se všemi povinnými přílohami.

...
Publikováno: 27-03-2020

Upozornění ohledně účinnosti sazbové novely zákona o DPH od 1.5.2020

Finanční správa České republiky upozorňuje daňové subjekty na skutečnost, že ačkoliv je zákonem pozastavena závěrečné fáze EET, oblast sazeb DPH je pozastavením EET nedotčena.

Publikováno: 27-03-2020

Osvobození od daně z přidané hodnoty a cla u zboží dováženého ve prospěch obětí katastrof

Informace Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel k osvobození od daně z přidané hodnoty a cla u zboží dováženého ve prospěch obětí katastrof.

...
Publikováno: 26-03-2020

Vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové k přímé podpoře OSVČ

Ministerstvo financí a Finanční správa v těchto dnech finalizují parametry podpůrného opatření pro OSVČ, díky kterému ti, kteří byli současnou pandemií a souvisejícími opatřeními vlády zasaženi nejvíce, získají přímou podporu ve výši 15 000 Kč měsíčně.

...
Publikováno: 26-03-2020

Finanční správa apeluje na veřejnost, aby maximálně využívala elektronickou formu komunikace pro podání daně z příjmů fyzických osob

Finanční správa by chtěla požádat poplatníky, aby nechodili na finanční úřady a v maximální míře využili elektronickou formu podání.

Publikováno: 25-03-2020

Úlevy v daňové oblasti se rozšíří

Ministerstvo financí a Finanční správa reagují na aktuální situaci a v maximální možné míře pomáhají ekonomickým subjektům překlenout nouzový stav.

Publikováno: 23-03-2020

Shrnutí mimořádných opatření v rámci Finanční správy

Finanční správa přináší souhrn opatření a doporučení, jak s finančními úřady v současné komunikovat, kde se dozvědět podstatné informace a s jakými omezeními se veřejnost setká.

...
Publikováno: 19-03-2020

Nefunkční spojení na Územním pracovišti v Českém Brodě

V pátek 20. 3. 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie nefunkční telefonické i datové spojení na Územním pracovišti v Českém Brodě.

Publikováno: 18-03-2020

Finanční správa omezuje úřední hodiny podatelen pro veřejnost

Úřední hodiny podatelen budou pro veřejnost od dnešního dne pouze v pondělí a ve středu od 8:00 do 11:00. Tato rozhodnutí jsou v souladu s opatřeními, která mají minimalizovat riziko přenosu nemoci mezi občany.

...
Publikováno: 16-03-2020

Průvodce pro daňové poplatníky v souvislosti s koronavirem

Daňoví poplatníci mohou očekávat vstřícný přístup Finanční a Celní správy. Finanční správa za tímto účelem mění promíjecí pokyny a vydala nový pokyn D – 44, kterým se rozšiřují pokyny D – 21 a D – 29 o další ospravedlnitelný důvod související s opatřeními proti šíření koronaviru.

...
Publikováno: 16-03-2020

Finanční správa reaguje na aktuální situaci

Od pondělí 16. 3. 2020 budou pracoviště Finanční správy přístupná pro veřejnost v rozsahu úředních hodin podatelen. Kontakt s veřejností bude probíhat v prostorách určených správcem daně (finančním úřadem, územním pracovištěm).

...
Publikováno: 15-03-2020

Využijte službu zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem

Pokud se do 16. března přihlásíte k zasílání údajů pro placení daně e-mailem, obdržíte každoročně před splatností první splátky daně e-mail, v jehož příloze bude uvedena kompletní informace s údaji pro placení daně ve formátu pdf.

...
Publikováno: 11-03-2020